26.5.2017 | admin otevřeno: 2929 x

Školní ligy v Praze vyvrcholí tradičním turnajem OPEN

Ve středu 31. května 2017 se v areálu pražské Astry uskuteční tradiční Open, společný turnaj družstev, která v letošním roce zasáhla do Školních lig. Těch se v letošním školním roce na území hlavního města hrálo hned šest a počet účastnických družstev opět přesáhne čtyřicítku.


Poslední květnový den letošního roku se v Praze uskuteční závěrečný turnaj spojený s dalším ročníkem Školních lig v miniházené na území hlavního města. V tradičním zázemí areálu TJ Astra Praha na Praze 10 se představí 22 školních týmů v mladší kategorii, určené pro žáky prvních až třetích tříd, a 23 týmů v kategorii starší, tedy pro žáky tříd čtvrtých a pátých. Akce by měla být pro účastníky také sportovní oslavou Dne dětí, připraveny jsou proto pro ně jsou i doprovodné atrakce, typu skákacího hradu, ukázky hasičské techniky apod. Programu se zúčastní také hráčky interligového týmu Slavie Praha. Novopečené české vicemistryně uspořádají na Astře odpolední autogramiádu. „Akce je skutečným vyvrcholením celého ročníku školních lig v Praze, těšíme se na ni, věříme, že vyjde počasí, a že budou všichni z akce odcházet plni zážitků a spokojeni se svými sportovními výkony,“ říká dlouholetá reprezentantka Petra Vítková, držící historické rekordy v národním týmu i v domácích soutěžích, a je směrem k OPEN 2017 především hlavní postavou organizačního týmu akce.

 

Stejně jako loňského ročníku se i OPEN 2017 zúčastní více než 40 týmů. Jejich počet opět vzrostl a blíží se padesátce! 

 

V loňském roce se z celkového vítězství v mladší kategorii radoval tým ZŠ Kuncova a v kategorii starší pak ZŠ Náměstí Svobody. V obou kategoriích přinesl OPEN 2016 dramata a kvalitní sportovní výkony. V letošním roce bylo během školního roku hráno celkem 6 Školních lig – Bohdalecká, Čtyřka, Prokopská, Šestka, Uhříněvská a Zličínská. „Je našim cílem i dále růst a umožnit stále většímu počtu škol poznat kouzlo miniházené,“ říká Petra Vítková. Akce proběhne pod patronací ČSH, PSH a Hlavního města Prahy a městské části Praha 10.

 

Zlatá radost žáků ZŠ Náměstí Svobody, kteří ovládli kategorii 4. a 5. tříd na OPEN 2016.

 

Více informací a fotogalerie z turnaje Open 2016 ZDE

 

OPEN CUP 2017 - Účastnické ZŠ
kategorie týmy ZŠ
1. - 3. třídy Burešova, Ke Kateřinkám, Kuncova, Sunny Canadians, Švehlova, Náměstí Svobody, Zličín, Hostivice, Hostivař, Mazurská, U Vršovického nádraží, Křimická, Jana Masaryka, Mikulova, Žernoseckám, Filosovská, Eden, FZŠ O. Chlupa, E. Destinové, Petřiny, Jílové U Prahy
4. - 5. třídy Burešova, Ke Kateřinkám, Kuncova, Sunny Canadians, Švehlova, Náměstí Svobody, Zličín, Poláčkova, Hostivice, Filosovská, Eden, Mazurská, Břečťanová, U Vršovického nádraží, Veronské náměstí, Křimická, Jana Masaryka, Suchdol, Nedvědovo náměstí, FZŠ O. Chlupa, E. Destinové, Hostivař, Jílové u Prahy, Mikulova