7.6.2016 | admin otevřeno: 6807 x

OPEN CUP 2016 nabídl dramata v obou kategoriích

Tradiční turnaj, který na počátku června svádí dohromady všechny účastníky pražských skupin Školní ligy, proběhl i letos v areálu Astry Praha na Zahradním městě. A tentokrát přinesl skutečně dramatickou zápletku, když všechny duely o medaile rozhodovaly až „sedmičky“.


Až penaltové rozstřely musely ve středu 1. června určit vítěze OPEN CUPU 2016, do nějž zasáhlo celkem 43 týmů. Turnaj za podpory PSH, ČSH a městských částí Praha 1 a Praha 2 proběhl tradičně na venkovních hřištích TJ Astra Praha a oči organizátorů tak v bouřném období směřovaly ponejvíce k obloze. Počasí ale nakonec účastníkům přálo po celou dobu turnaje a vedle sportovního programu děti ocenily i možnost odreagování v atrakcích typu skákacího hradu. Záštitu nad akcí přijali hráči stříbrného extraligového týmu Dukly Praha a letos dvojnásobně stříbrné interligistky Slavie Praha. „Z počasí jsme měli skutečně obavy, ale nakonec vše vyšlo parádně. Musím za celý tým organizátorů poděkovat pražským městským částem za finanční podporu, stejně tak Pražskému svazu házené i představitelům ČSH, že na turnaj osobně zavítali. Díky patří i házenkářkám a házenkářům nejúspěšnějších pražských klubů, kteří nám pomáhali a už svou přítomnosti motivovali děti k výtečným výkonům,“ připomíná za organizátory Pavel Farář.

 

Nástup s téměř padesáti účastnickými týmy působil velkolepě. O to více potěšila všechny účastníky bezchybná organizace.


V kategorii 1. – 3. tříd se představily týmy 17 škol, z nichž se do finále probojovaly ZŠ Kuncova a ZŠ Hostivice, která patří mezi účastníky pražské Zličínské ligy, byť příslušně spadá již do Středočeského regionu. Ze zlata se nakonec radovala ZŠ Kuncova, třetí skončila ZŠ Burešova. Obdobné drama nabídla i starší kategorie 4. až 5. tříd. V ní se představilo dokonce 26 celků a dramatické boje se tak strhly už ve skupinách, z nichž vzešli účastníci osmifinále. Drama vyvrcholilo opět při penaltových rozstřelech, které rozhodly jak o bronzu pro ZŠ Ke Kateřinkám (výhra nad ZŠ Filosofská), tak celkovém vítězství pro ZŠ Náměstí Svobody, která si v posledním utkání turnaje poradila s celkově stříbrnou ZŠ Švehlova. „Bylo to skvělý den, plný emocí a radosti ze hry. To byla ta nejlepší odměna i pro nás,“ říká tradiční spoluorganizátor turnajů Školní ligy v Praze a brankář Dukly Praha Tomáš Petržala.

 

Tomáš Petržala, "Dido" Mubenzem a další hráči Dukly Praha turnaj nejen pomáhali organizovat, ale ochotně pózovali malým sportovcům, házenářky Slavie Praha dokonce  uspořádaly miniautogramiádu. OPEN CUP 2016 proběhl pod záštitou obou nejúspěšnějších pražských házenkářských týmů.

 

OPEN CUP 2016 - Účastnické ZŠ
kategorie týmy ZŠ
1. - 3. třídy Burešova, Ke Kateřinkám, Kuncova, Sunny Canadians, Švehlova, Náměstí Svobody, Zličín, Hostivice, Hostivař, Filosovská, Chodov, Mazurská, Břečťanová, U Vršovického nádraží, Křimická, Jana Masaryka, Suchdol
4. - 5. třídy U Roháčových kasáren, Burešova, Buštěhrad, Suchdol, Ke Kateřinkám, Kuncova, Sunny Canadians, Švehlova, Náměstí Svobody, Zličín, Poláčkova, Hostivice, Zárubova, Filosovská, Eden, Mazurská, Břečťanová, U Vršovického nádraží, Veronské náměstí, Křimická, Jana Masaryka, Suchdol, Nedvědovo náměstí, Bílá, Truhlářská, Petřiny 

 

 

Hrálo se o poháry i medaile, ale i pro radost. V Den dětí nemohl chybět v areálu Astry Praha opět ani skákací hrad, který se mezi dětmi těšil značné oblibě.

 

OPEN CUP 2016 - Nejúspěšnější týmy,
kategorie 1.- 3. třídy
p. tým
1. ZŠ Kuncova
2. ZŠ Hostivice
3. ZŠ Burešova
4. ZŠ Náměstí Svobody

 

 

Momentka z finále starší kategorie mezi ZŠ Náměstí Svobody a ZŠ Švehlova (v černém). 

 

 

OPEN CUP 2016 - Nejúspěšnější týmy,
kategorie 4.- 5. třídy
p. tým
1. ZŠ Náměstí Svobody
2. ZŠ Švehlova
3. ZŠ Ke Kateřinkám
4. ZŠ Filosofská

 

 

Na zlato čekají nejmladší házenkářky a házenkáři ze ZŠ Kuncova.

 

S medailemi okolo krku (zleva) nejlepší tým kategorie 1.- 3. tříd, ZŠ Kuncova, třetí mezi 4.- 5. třídami ZŠ Ke Kateřinkám, a finalisté této kategorie ZŠ Náměstí Svobody a ZŠ Švehlova. 

 

ZŠ Švehlova se opírala o výtečné výkony dívek a nakonec v OPEN CUPU 2016 poznala jediného přemožitele, když v základní skupině i ve finále podlehla těsně ZŠ Náměstí Svobody.

 

Zlatá radost žáků ZŠ Náměstí Svobody.

 

Ceny pro vítěze i upomínkové poháry pro týmy, které na nejvyšší příčky nedosáhly, předávali předseda PSH Jaroslav Kupr a zástupce ČSH Jan Sviták.

 

Trofeje OPEN CUPU 2016.