21.12.2017 | admin otevřeno: 1401 x

2. turnaj Komenského novojičínské ligy základek se vydařil.

„Komenského novojičínská liga základek“ dospěla k 2. turnaji. Na podzim 2017 organizátoři z oddílu házené TJ Nový Jičín uspořádali pro rozzářené a netrpělivé děti II. turnaj školní ligy v miniházené.

V úterý 12. prosince 2017 se uskutečnil 2. turnaj „Komenského novojičínské ligy základek“. Školáci se rozehřáli a rádně pod kvalitním vedením se rozcvičili a připravili na první utkání. Turnaj probíhal v pohodové atmosféře dle časového harmonogramu za přispění Vánočních koled. V 8:30 hodin rozhodčí zapískali začátek prvního utkání a děti se pustili s vervou do bojů o nejlepší umístění, kolikrát podporováni bouřlivou lavičkou či diváky. Vše probíhalo dle pravidel Fair play a na konci organizátoři viděli jen spokojené děti a jejich trenérky či trenéry.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci mladší žačky a starší žačky oddílu házené TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji bojovala tyto družstva:

V Komenského novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Suchdol 1 (ZŠ Suchdol nad Odrou), Suchdol 2 (ZŠ Suchdol nad Odrou), Surikaty (ZŠ Jubilejní, Nový Jičín), Hodslavice 1 (ZŠ Hodslavice), Hodslavice 2 (ZŠ Hodslavice) a Gepardi (ZŠ Záhuní, Frenštát pod Radhoštěm). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo již dobře připraveným Surikatám, které měly na střídačce podporu p. trenérky – maminky jednoho hráče a Hodslavicím 1 ze školy Františka Palackého z Hodslavic. Surikaty ovládli celý turnaj a všechna utkání s přehledem vyhrála. Toto družstvo už má ve svém kolektivu 3 házenkáře a na příchodu dalších se intenzivně pracuje. V ostatních družstvech se také rýsují osobnosti, kteří v brzké době budou oporou házenkářských družstev oddílu házené TJ Nový Jičín. Turnaje se zúčastnilo celkem 57 dětí a v 15 utkáních vstřelily dohromady 299 branek. Děti byli spokojené a po vyhodnocení turnaje si vyzvedli dalších asi 15 přihlášek do oddílu házené.

 

Poděkování patří hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a trenérům oddílu za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň