7.12.2014 | admin otevřeno: 2228 x

První turnaj 1. Jindřichohradecké školní ligy miniházené

Ve středu 26. listopadu 2014 se v jindřichohradecké sportovní hale konal historicky první turnaj 1. Jindřichohradecké školní ligy miniházené. Jedná se o projekt Českého svazu házené, jehož cílem je představit dětem ze základních škol našeho města házenou, dát jim možnost sportovního vyžití a třeba je v konečném důsledku k tomuto krásnému sportu přivést.

Do prvního turnaje školní ligy se zapojily všechny základní školy z Jindřichova Hradce s výjimkou 5. ZŠ. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií :
                  - 1. – 3. ročníky – turnaje se zúčastnilo 6 týmů v této kategorii
                  - 4. a 5. ročníky – turnaje se zúčastnilo 8 týmů v této kategorii

Účast byla tedy opravdu hojná – přibližně 140 hráčů a hráček, kteří se turnaje zúčastnili, je nesporným důkazem toho, jak velký zájem házená v našem městě mezi dětmi vzbuzuje.

Všichni zúčastnění pojali turnaj jako měření sil mezi jednotlivými školami, a tak sportovní zápolení bylo chvílemi opravdu urputné. Úžasná sportovní atmosféra způsobená povzbuzováním rodičů, příbuzných, trenérů-učitelů a především spolužáků, hnala všechny hráče a hráčky dopředu a nutila je k mnohdy až obdivuhodným sportovním výkonům. Vidina medailí, pohárů, uznání rodičů, učitelů a kamarádů byla hnacím motorem nejednoho mladého sportovce na naší palubovce – v průběhu celého turnaje u vystavených pohárů a medailí stály fronty hráčů, v jejichž očích se leskla touha některou z vystavených trofejí vyhrát – a spoustě hráčů se to nakonec podařilo.

Mnohé zápasy byly velmi kvalitní i z čistě házenkářského hlediska – klobouk dolů před tím, co se děti za krátkou dobu trénování a příprav na turnaj naučily. Bez přehánění lze říci, že mnohé školní týmy by jistě uspěly i na „klubových“ házenkářských turnajích. Doufám, že mnohé talenty, které na turnaji zazářily, uvidíme brzy v řadách našeho sportovního klubu jako řádné členy.

Po krásném sportovním odpoledni naplněném vynikajícími výkony si zúčastněné týmy vybojovaly následující umístění:

6. Orlové 6. ZŠ

Nejlepší střelkyní v této kategorii byla Tereza Camrdová s celkovým počtem 25 vstřelených branek.

8. Rafani 6. ZŠ

Nejlepší střelkyní v této kategorii byla Vendula Častová s celkovým počtem 20 vstřelených branek.

Celý turnaj zaštiťoval náš házenkářský klub TJ Házená J. Hradec, přičemž garantkou celého tohoto projektu v našem městě je trenérka hradeckých miníku Iveta Brabcová. Myslím, že se příprava celého turnaje Ivetě povedla a patří ji velký dík za to, že celý tento velký podnik dala dohromady. Velký dík patří také hráčkám našeho klubu, které pomáhaly v průběhu celého turnaje s organizací a také rozhodčím, bez jejichž přísného oka by se hrát nemohlo.

Poděkování patří také městu Jindřichův Hradec, a to za pomoc a podporu v podobě finančního zajištění pronájmu sportovní haly a zejména pak odboru školství a tělovýchovy za poskytnutí krásných medailí a ocenění.

Ve tvářích většiny sportovců odcházejících z tohoto turnaje byla vedle únavy vidět i spokojenost, v některých dokonce i nadšení, a tak věřím, že se všichni rádi vrátí na 2. turnaj jindřichohradecké školní ligy mini házené, který se koná ve středu 10. prosince od 12:00 opět ve sportovní hale.

Dovoluji si pozvat děti, rodiče, fanoušky sportu a všechny ty, kdo by se třeba chtěli s házenou seznámit, na tento 2. turnaj školní ligy – přijďte, zažijete opět výbornou atmosféru a možná uvidíte budoucí hvězdy tohoto sportu. :-)

Autor: Tomáš