31.10.2013 | admin otevřeno: 10398 x

Školní liga ve Dvoře Králové nad Labem

Ve středu 23. října 2013 byl ve sportovní hale ZŠ Strž ve Dvoře Králové nad Labem zahájen úvodním turnajem další ročník DVORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1. Z vítězství v kategorii 4. tříd se radovala ZŠ Podharť, v kategorii 5. tříd potom ZŠ 5. května.

V letošním ročníku školní ligy se představí opět všechny základní školy ve Dvoře Králové nad Labem plus základní škola v nedaleké Bílé Třemešné - dvorské ZŠ 5. květnaZŠ Podharť, ZŠ Schulzovy Sady – ulice Školní, ZŠ Schulzovy Sady – ulice Legionářská, ZŠ Strž a ZŠ Bílá Třemešná. Stejně jako předchozí ročníky školní ligy, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2013/2014. Turnaje jsou plánovány na každý měsíc jeden. Tradičně se hraje ve 2 věkových kategoriích a to 4. třídy, kde se účastní 6 škol a  5. třídy, kde se účastní 4 školy. Turnaje se hrají na dvou půlkách klasického házenkářského hřiště (miniházená), systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Loňské vítězství v soutěži obhajuje v obou kategoriích ZŠ Strž.

Dnešní úvodní turnaj školní ligy házené v kategorii 5. tříd vyhrál tým ZŠ 5. května. S jednobodovou ztrátou skončil na 2. místě tým ZŠ Strž, 3. místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ Schulzovy sady - Legionářská. Na 4. místě skončil se ziskem 1 bodu tým ZŠ Schulzovy sady - Školní. Výsledky jednotlivých utkání naleznete zde.

NEJLEPŠÍ STŘELCI prvního turnaje – 5. třídy:
Patrik ŠIMEK ZŠ 5. května 16 branek
Matěj PAVELKA ZŠ 5. května 8 branek
Jakub KUHN ZŠ Schulzovy sady - Legionářská 5 branek

V kategorii 4. tříd vybojoval turnajové vítězství tým ZŠ Podharť, o 1 bod zpět skončil na 2. místě tým Strž. 3. místo obsadil tým ZŠ 5. května, na 4. místě se umístil tým ZŠ Schulzovy sady - Školní, 5. místo obsadil tým ZŠ Schulzovy sady - Legionářská a na 6. místě skončil tým ZŠ Bílá Třemešná. Výsledky jednotlivých utkání zde.

NEJLEPŠÍ STŘELCI prvního turnaje – 4. třídy:
Daniel FIEDOR ml. ZŠ Strž                                              17 branek
Jakub ANTOŠ ZŠ 5. května 16 branek
Šimon TEUBER ZŠ Strž  15 branek
Karel VAŠÁK ZŠ Podharť 15 branek

První turnaj letošního ročníku DVORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené uspořádal oddíl házené 1. HK Dvůr Králové ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové mládežnických týmů pořadatelského házenkářského oddílu 1. HK Dvůr Králové – D. Fiedor, M. Voňka a spousta dalších dobrovolníků. Za což jim patří velký dík. Při turnaji bylo odehráno celkem 21 utkání a v 9 týmech z obou kategorií se vystřídalo celkem 72 mladých hráčů!

Další turnaj  se bude konat opět ve sportovní hale ZŠ Strž a to ve středu 20. listopadu 2013.

Autor: Pavel Etrich