22.10.2013 | admin otevřeno: 3902 x

Odstartoval 6. ročník Kutnohorské školní ligy

V pátek 18.října 2013 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem v pořadí již 6.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1. Jasná vítězství slavil Žižkov / 4.-5. třídy / a Palachovka / 1.-3.třídy /.

V letošním ročníku této soutěže se představí opět pět základních škol - kutnohorské ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2013/2014. V plánu je celkem 5 turnajů – v říjnu a listopadu letošního roku, v únoru, dubnu a květnu příštího roku. Letošní ročník se bude již podruhé hrát ve 2 věkových kategoriích a to 1. - 3.třídy / 4 školy / a  4. - 5.třídy / 5 škol /. Jednotlivé turnaje hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání. Loňské vítězství v soutěži budou obhajovat týmy - ZŠ Žižkov v kategorii 1.-3.třída a ZŠ Jana Palacha v kategorii 4.-5.třída.

Dnešní úvodní turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha, 3.místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ T.G.Masaryka. Na 4.místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Kamenná stezka a na 5.místě bez bodového zisku tým ZŠ Starý Kolín. Výsledky jednotlivých utkání naleznete již brzy zde.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI prvního turnaje – 4.-5.třídy:

- nejlepší brankář – Martin SVOBODA / ZŠ Jana Palacha /

- nejlepší hráč – David NOVÁK / ZŠ Kamenná stezka /

- nejlepší střelec – Jiří ČERVENÝ / ZŠ T.G.Masaryka / - 33 branek

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval turnajové vítězství bez bodové ztráty tým ZŠ Jana Palacha, o 2 body zpět skončil na 2.místě tým ZŠ Kamenná stezka. 3.místo obsadil tým ZŠ Žižkov a 4.místo tým ZŠ Starý Kolín. Výsledky jednotlivých utkání zde.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI prvního turnaje – 1.-3.třídy:

- nejlepší brankář – Matyáš DOSTÁL / ZŠ Jana Palacha /

- nejlepší hráč – Pavel VESELÝ / ZŠ Žižkov /

- nejlepší střelec – Filip NOVÁK / ZŠ Kamenná stezka / - 31 branek

První turnaj 6.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové mládežnických týmů pořadatelského házenkářského oddílu TJ SPARTA – L.Bandi, J.Škalda, Š.Veselý a někteří další dobrovolníci. Všem patří velký díl za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 16 utkání a v 9 týmech z obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 71 mladých adeptů a vyznavačů miniházené. A to je na tom to nejlepší !!!

Druhý turnaj KŠL se bude konat opět ve sportovní hale BIOS a to s největší pravděpodobností za 5 týdnů – ve čtvrtek 21.listopadu 2013.

Autor: Petr Vobořil (hlavní pořadatel KŠL)