1.6.2022 | admin otevřeno: 3202 x

V Žeravicích se bojovalo o medaile a poháry

Pátek 27.5.2022 patřil v žeravické hale školní sportovní mládeži. Pod názvem MINIHANDBALL CUP 2022 - Žeravická školní liga se utkaly školní týmy v kategoriích 1.-3. třída a 4.-5. třída. Netradičně se obě kategorie sešly na turnaji v jeden den.

Turnaj byl pojatý jako pětiboj a prověřil tak komplexní sportovní dovednosti dětí. Disciplíny turnaje byly - miniházená, shot-out, střelba na cíl,  přesnost střelby a skok z místa. K vítězství k turnaji tedy bylo třeba dobrých výkonů nejen v házené, ale i v dovednostních úkolech.

Aby si děti vše náležitě užily přijeli je podpořit jejich spolužáci. Pro ty byla připravená zábava na venkovním hřišti. Mimo povzbuzování kamarádů si tak vyzkoušeli i miniházenou a různá tréninková cvičení. A jelikož sport a zábava u dětí jsou propojené věci, byl pro všechny připraven skákací hrad a malování na obličej.

Na hřištích byly vidět krásné souboje, spousta branek i úsměvů. U dětí oproti minulým turnajům vidět velké zlepšení. Po celý den panovala dobrá nálada bez ohledu na výsledky. Celý den zakončilo slavnostní vyhlášení s nástupem týmů za potlesku přihlížejících spolužáků.

V kategorii 1.-3. třída bylo nejúspěšnější družstvo ZŠ Osek nad Bečvou před ZŠ U Tenisu Přerov a ZŠ J.A. Komenského Přerov-Předmostí, ZŠ Rokytnice, ZŠ Za mlýnem Přerov a ZŠ Boženy Němcové.

U starších dětí, v kategorii 4.-5. třída zvítězil tým ZŠ Za Mlýnem Přerov tým1 před týmy ZŠ U Tenisu Přerov 2 a 1, ZŠ Osek nad Bečvou, ZŠ Rokytnice a ZŠ Za mlýnem 2 Přerov.

Sportovce přijeli podpořit jejich spolužáci a vytvořili jim tak skvělou atmosféru při předávání pohárů a medailí.

Poděkování patří učitelům, trenérům a vedoucím školních kroužků, kteří s dětmi ve školách pracují a také všem pořadatelům vč. hráčům mládežnických kategorií SK Žeravice za výpomoc při pořádání akce. Těšíme se na další podobné akce a pokud děti házená chytla rádi je uvítáme jako členy klubu.