12.3.2020 | admin otevřeno: 7713 x

Školní liga v házené v Rožnově pro první ročník ZŠ

Rožnovská a Radhošťská školní liga se opět rozjely se začátkem druhé poloviny školního roku. Družstva dětí z prvních tříd ZŠ se zúčastnila turnaje Školní ligy v házené dne 26. 2. 2020. Tentokrát se hrálo ve velké sportovní hale SŠIEŘ, kde neprobíhala výuka středoškoláků, jelikož odjeli na lyžařský výcvik. Rozměrově je hala (20x40m) rozdělena pro nejmenší na dvě malá hřiště (16x20 metrů).

Dětem se upravila pravidla, takže se hrálo bez driblinku a na menší branky. Brzy se rozkoukali i ti, kteří hráli házenou poprvé, a padaly velmi pěkné branky. Hrálo se systémem každý s každým a už na úvod turnaje se všichni trenéři a učitelé dohodli, že se bude hrát bez skóre. Tak se hraje také v soutěžích minižáků Zlínského krajského svazu házené.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také sladké odměny. Nebylo důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Především v tomto období, kdy se budeme moci vrátit k soutěžím ŠL až po ukončení opatření Ministerstva zdravotnictví, vidíme zpětně, že pohyb samotný je cílem každého sportovního odvětví. Nyní nám bude nějakou dobu společný pohyb při turnajích Školní ligy chybět. Dík patří opět všem osmákům a deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou a také 5. května, kteří pomáhali při organizaci.

Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 12.3.2020