18.12.2019 | admin otevřeno: 1239 x

Školní liga v házené v Rožnově pro druhý ročník ZŠ

Druháci z Rožnova pod Radhoštěm navázali na jejich první letošní turnaj Školní ligy, který se konal na začátku listopadu, a dne 12. 12. sehráli svůj druhý turnaj za účasti osmi družstev z druhých tříd ZŠ.

 

Druháci z Rožnova pod Radhoštěm navázali na jejich první letošní turnaj Školní ligy, který se konal na začátku listopadu, a dne 12. 12. sehráli svůj druhý turnaj za účasti osmi družstev z druhých tříd ZŠ. Turnaj se konal opět v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm. Ta není sice rozměrově největší (14x27m), ale přesto ji pořadatelé z oddílu házené rozdělili pro základní skupiny na dvě menší hřiště. Děti mají upravená pravidla, takže se hraje bez driblinku, bez autového vhazování a na menší branky. I úplní  začátečníci se brzy rozkoukají a pochopí princip hry, která je vtáhne do vzájemného zápolení.

Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Ze skupiny A postoupila do utkání o sedmé až osmé místo družstva „Orli“ a „Rychlé střely“. Po konečné remíze 11:11 se obě družstva umístila na děleném 7.-8. místě. Do boje o 5. a 6. místo postoupila děvčata ze Sedmikrásky „Sedmikráska II“, která v utkání o 5. místo těsně nestačila na „Bílé vlky z Května“ (9:8). O medailové třetí místo svedla boj družstva „Tygrů“ a „Podskaláků“. Po remíze 11:11 se nakonec dělilo i třetí místo. Finále mezi  „Kamzíky“ a „Sedmikráskou I“ bylo opravdu bojovné a jenom potvrdilo vyrovnanost utkání o umístění. Nakonec se podařilo finále vyhrát družstvu Sedmikrásky. Nicméně ne vítězství, ale samotná hra je pro děti motivací – ubránit vlastní branku a vstřelit gól, zaběhat si, učit se házet, chytat míč a překonat brankáře. To je cíl malých turnajů s malými dětmi, které si snad v budoucnu najdou k házené cestu.  

Mgr. Miloslav Janošek