25.11.2019 | admin otevřeno: 515 x

Zlín opět pořádá školní ligu!

Školní liga se ve Zlíně v minulosti hrála, pro malý zájem škol však byla zrušena. Poslední dva roky trenéři HC Zlín navštěvovali školy ve Zlíně a okolí. V rámci hodin tělocviku ukazovali krásy házené a v letošním roce se podařila školní liga v miniházené obnovit.

 

Školní liga se ve Zlíně v minulosti hrála, pro malý zájem škol však byla zrušena. Poslední dva roky trenéři HC Zlín navštěvovali školy ve Zlíně a okolí. V rámci hodin tělocviku ukazovali krásy házené a v letošním roce se podařila školní liga v miniházené obnovit. Zatím jsou do školní ligy přihlášeny 4 školy, ale další účastníci jsou v jednání. 

V pondělí dne 18. 11. 2019 proběhlo první kolo Zlínské školní ligy 2019-2020 v miniházené. Celkem se zúčastnilo 7 týmů (ve dvou kategoriích) ze tří škol - Lukov, Mysločovice, Zlín - Kvítková. Sportovní halu zaplnilo přes 60 hráčů. Další děti fandily svým kamarádům z hlediště. Roli rozhodčích a zapisovatelek mělo na starost 6 děvčat z Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín, se zaměřením na házenou. Všem zúčastněným hráčům, fanouškům i vyučujícím se turnaj líbil a přislíbili svoji účasti i v následujících kolech.  

 

 

                                                                                                                                                               Kamil Neubauer