29.4.2019 | admin otevřeno: 563 x

Poděbradská školní liga miniházené

Házená se v Poděbradech pomalu začíná zabydlovat. Velkou zásluhu na tom má zejména existence Poděbradské školní ligy miniházené, jejíž 1. ročník se rozeběhl na podzim loňského roku. Na konci dubna proběhly první nábory do družstev přípravky a minižáků do klubu Házená Poděbrady, z.s., ty však budou i nadále probíhat v rámci tréninků.

 

V rámci obou těchto akcí, které pořádal a pořádá spolek Házená Poděbrady, z.s. se s miniházenou seznámilo více než stovka školáků z Poděbrad a okolí. Po odehraném třetím kole Poděbradské školní ligy miniházené nutno říci, že většina z nich si házenou velmi oblíbila.

V pátek 26. 04. 2019 v 9:00 pokračoval první ročník Poděbradské školní ligy miniházené jarní částí, tedy v pořadí již třetím kolem. To se také díky příjemnému počasí uskutečnilo na venkovním sportovním areále ZŠ TGM Poděbrady. Zde byla pro jednotlivá utkání připravena dvě hřiště na miniházenou, společně se zázemím pro jednotlivá družstva, za to patří velký dík vedení ZŠ TGM Poděbrady, díky němuž mohlo být třetí kolo odehráno. Nutno poznamenat, že pro případ špatného počasí byla připravena varianta přesunu do tělocvičen ZŠ Václava Havla Poděbrady, čehož si také velmi vážíme.

Do prvního ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1-3 třída a starší 4-5 třída) je přihlášeno celkem 5 základních škol z Poděbrad a okolní.

 

Základní škola T. G. Masaryka Poděbrady

Základní škola Václava Havla Poděbrady

Škola JEDNA RADOST

Masarykova základní škola Dymokury

Základní škola Libice nad Cidlinou

 

V samotném pátečním turnaji byl u všech malých házenkářů, kromě obrovského nadšení a radosti ze hry, vidět velký pokrok v jejich hře, na čemž také mají značný podíl školní trenéři a trenérky, kteří se dětem věnují v rámci hodin tělocviku a kroužků ve škole. Zejména v kategorie mladších dětí bylo k vidění obrovské množství pěkných akcí jednotlivých týmů, ať už v podobě vstřelených branek či pěkných zákroků brankařů, za což děti zaslouží velkou pochvalu. Také ve třetím kole výsledky jednotlivých utkání byly pouze evidovány bez používání ukazatele skóre - vítězství v zápase bylo oceněno J , prohra L. Zde nutné poznamenat, že tento systém počítání výsledků je u všech zúčastněných týmů velmi pozitivně vnímán, už vzhledem k tomu, že se děti plně věnují hře a vůbec se nestresují sledováním ukazatele skóre. Pro zajímavost v průběhu celého třetího kola padlo celkem 195  branek.

 

Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci obdrželi stejné ceny, za což je nutné poděkovat městu Poděbrady, společnosti TESCO a společnosti MILKO. Nejvíce se ve třetím kole dařilo v kategorii starších opět MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ Libice n./C a ZŠ TGM Poděbrady. 

 

Tomáš Vejvar

Házená Poděbrady