Míče na házenou

Školní ligy

Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Kraj Vysočina Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Praha Středočeský kraj Ústecký kraj Zlínský kraj

Dnes slaví

10.10.2018 | admin otevřeno: 1460 x

Lázeňská školní liga miniházené rozjela svůj 3. ročník

Lázeňská školní liga miniházené rozjela svůj 3. ročník turnajem pro děti 2./3. tříd a zároveň 4./5. tříd odehraným ve středu 26.9.2018 na venkovním hřišti u ZŠ Úšovice, Mariánské Lázně. Nechyběl nikdo z tradičních účastníků, kterými jsou ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Drmoul, ZŠ JIH Mariánské Lázně a ZŠ Dolní Žandov.

Lázeňská školní liga miniházené rozjela svůj 3. ročník turnajem pro děti 2./3. tříd a zároveň 4./5. tříd odehraným ve středu 26.9.2018 na venkovním hřišti u ZŠ Úšovice, Mariánské Lázně. Nechyběl nikdo z tradičních účastníků, kterými jsou ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Drmoul, ZŠ JIH Mariánské Lázně a ZŠ Dolní Žandov. Jako zázrakem se nám počasí umoudřilo a mohli jsme tak využít venkovní sportoviště s perfektně připraveným zázemím školy. Turnaj se tradičně vyvedl a vše proběhlo ve velmi dobré náladě všech zúčastněných. Děti už jako samozřejmost berou skutečnost, že nepočítáme goly ani jednotlivé výsledky, a proto se hraje s lehkostí, bez „svázaných rukou“ a za sportovce se považuje v tu chvíli opravdu každý. Každý má své místo v týmu, nikdo se nevyvyšuje nad druhého a dívčí polovina týmu je na stejné lodi jako ta chlapecká. Je radost strávit dopoledne v tak pozitivním prostředí. Všechny děti si na konci turnaje tradičně odnesli zlaté medaile a diplomy. Každý se stává vítězem!

V letošním školním roce má Lázeňská školní liga miniházené naplánováno šest turnajů střídavě pro děti 2./3. tříd a zároveň 4./5. tříd a samostatně pro děti 1. tříd. Termíny turnajů a bohatá fotogalerie z nich je k dispozici na webových stránkách garantujícího oddílu házené TJ Sokol Lázně Kynžvart - www.hazena-kynzvart.cz/spoluprace-se-skolami/. Všemi účastníky je velmi očekáváno otevření nově vystavené sportovní haly v Lázních Kynžvart, které poskytne projektu adekvátní zázemí bez ohledu na počasí a ostatní vnější vlivy. Přesto se vždy vrátíme velmi rádi i do škol a na venkovní hřiště, která jsou nám v okolí k dispozici.

Během předešlých dvou ročníků se Lázeňské školní ligy miniházené zúčastnilo rovných čtyřista dětí prvního stupně základních škol. Jako velmi důležitou spatřujeme materiální i finanční podporu ČSH a jsme rádi, že tento projekt také finančně podporují města a obce jako zřizovatelé jednotlivých základních škol - obec Drmoul, obec Velká Hleďsebe, obec Dolní Žandov, město Lázně Kynžvart. Lázeňská školní liga miniházené je jen jedna z dílčích aktivit házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart, který vede děti ke sportu, učí je kolektivní spolupráci a týmovému myšlení, zároveň však nekladu důraz na výhru, ale prim hraje všestrannost a zapojení maximálního počtu dětí. Velkou oblibu si získaly také naše letní Příměstské tábory, které po dobu tří let realizujeme z Operačního programu Zaměstnanost, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem.

Závěrem velký dík všem učitelům, kteří se miniházené věnují také v rámci školních aktivit a jsou ochotni s námi sdílet náš společný sen!

 

Daniela Radová

Oddíl házené TJ Sokol Lázně Kynžvart