26.3.2018 | admin otevřeno: 1109 x

5. ročník Kuřimské školní ligy skončil dramatickým finálovým turnajem

19 družstev ze 7 základních škol se zúčastnilo finálového turnaje již 5. ročníku Kuřimské školní ligy, který nabídl zajímavou a dramatickou podívanou pro téměř 200 dětí. Všechny děti finále prožívaly a těšili se na odměny a medaile. Hala se doslova otřásala díky fandění všech zúčastněných, každý ze zápasů končil hlasitým odpočítáváním posledních vteřin. Nebylo zápasů, který by děti nebojovaly o výsledek až dokonce. Ti, co nevyhráli se již těšili na nový ročník, který by se měl odehrát ve zbrusu nové Kuřimské městské hale.

V kategorii 1. tříd zvítězili Soptíci ze ZŠ Drásov a o pořadí na třetím místě mezi Komendou 2 a ZŠ Jungmannova 1 rozhodlo skóre. V kategorii druhých tříd došlo k tomu, že 3 družstva bojovala až do poslední minuty o vítězství. Nakonec díky nejlepšímu skóre zvítězila ZŠ Čebín a vzhledem k stejnému vzájemnému zápasu a stejnému skóre následoval mezi Komendou 1 a favoritem soutěže ZŠ Jungmannovou 2 penaltový rozstřel. Celá hala se seběhla a prožívala na hřišti klání malých druháků a všichni neskonale fandili tak, že nešel skoro slyšet signál z píšťalky při provádění 7 m hodů. Nakonec až v 7. rozstřelu se štěstí přiklonilo na stranu Komendy 1.

     V kategorii 3. a 4 tříd si finále B o poháry zahrála družstva, kterým se v úvodní fázi tolik nedařilo. Toto finále „přespolních“ mimo kuřimských škol ovládl tým ZŠ Dolní Loučky – Sokolíci. Ve finále A nejlepších týmů se strhla bitva mezi kuřimskými školami ZŠ Tyršovou a ZŠ Jungmannovou a hbitými dětmi ze ZŠ Čebín. Po těžkých bojích, kde každé družstvo poráželo každého, díky lepšímu vzájemnému zápasu zvítězilo družstvo ZŠ Jungmannova 4, tvořeno převážně kuřimskými mini házenkáři hrající za místní oddíl.

     Motivace všech byla o to silnější, že dva nejlepší týmy z druhých a 4. tříd se kvalifikovaly do nové meziregionální ligy s krajem Vysočina.

    Akce se vydařila, předávání cen se tentokráte zúčastnil pan místostarosta David Holman, zástupce města Kuřimi, které tuto soutěž podporuje. Nezbývá než se těšit na další ročník.

 

    Výsledky:

Kategorie 1. tříd: 1. ZŠ Drásov – Soptíci, 2. ZŠ Dolní Loučky – Špendlíci, ZŠ Jungmannova 1, ZŠ Komenda 2, ZŠ Lipůvka – Cvrčci

Kategorie 2. tříd: 1. ZŠ Čebín – Čebínci, 2. ZŠ Komenda 1, 3. ZŠ Jungmannova 2, ZŠ Lipůvka – Veverčáci

Finále B - 3. a 4. tříd: 1.ZŠ Dolní Loučky – Sokolíci, 2. ZŠ Drásov – Mars, 3. ZŠ Dolní Loučky – Brumíci, 4. ZŠ Lipůvka – Orli a 5. ZŠ Lipůvka – Sokoli

Finále A -  3. a 4. tříd: 1. ZŠ Kuřim - Jungmannova 4, 2. ZŠ Kuřim - Tyršova 4, 3. ZŠ Jungmannova 3, 4. ZŠ Čebín – Čebíňáci, 5. ZŠ Tyršova 3