21.12.2017 | admin otevřeno: 1614 x

Palackého liga se přehoupla k II. turnaji.

„Palackého novojičínská liga základek“ se přehoupla k 2. turnaji. Na podzim 2017 organizátoři z oddílu házené TJ Nový Jičín uspořádali pro natěšené a nedočkavé děti II. turnaj školní ligy v miniházené.

V úterý 5. prosince 2017 se uskutečnil 2. turnaj „Palackého novojičínské ligy základek“. Děti přiházely do sportovní haly za mrazivého počasí, ale s úsměvem na rtech. Těšily se na to, až si zahrají miniházenou a změří síly s ostatními družstvy svých vrstevníků. Před turnajem za tónů moderních Vánočních koled se zdravě rozcvičily a rozházeli se jak zkušení házenkáři. Před devátou hodinou děti byly nachystané k zahájení turnaje a 1. utkání. Pravidla již všichni znali, tak pro rozhodčí turnaje bylo lehčí řídit utkání.Tím pádem měli rozhodčí lehčí práci. Nemuseli po každém odpískaném zákroku vysvětlovat co bylo špatně a jak a kde se žák má postavit. Jde vidět, že školní trenéři (učitelé) nezahálejí a poctivě v tělesné výchově nacvičují miniházenou a dětem vysvětlují pravidla. Za to jim patří velký dík.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci mladší a starší žáci a dorostenci oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Palackého novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Pumy (ZŠ Veřovice), Dlouháni (ZŠ Dlouhá, Nový Jičín), Tygři (ZŠ Komenského 68, Nový Jičín), Azura (ZŠ Pohořská, Odry) a Tyršováci (ZŠ Tyršova, Nový Jičín). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo dobře připraveným Dlouhánům a Pumám z Veřovické školy. Dlouháni ovládli celý turnaj a všechna utkání s přehledem vyhrála. Toto družstvo už má ve svém kolektivu 5 házenkářů a na příchodu dalších se pracuje. I ostatní družstva měla mezi svými hráčemi házenkáře a házenkářky, ale ne v takovém počtu a tak zkušené. Turnaje se zúčastnilo celkem 54 dětí a v 10 utkáních vstřelily dohromady 216 branek. Děti byli spokojené a po vyhodnocení turnaje si rozebrali dalších asi 20 přihlášek do oddílu házené.

 

Poděkování patří studentům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a trenérům oddílu za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň