21.12.2017 | admin otevřeno: 1187 x

Jantar září a Jantarova novojičínská liga základek také zářila.

Druhým turnajem soutěžního ročníku 2017/2018 pokračovala „Jantarova novojičínská liga základek“. Družstva z malých školiček bojovala o další body do celkové tabulky a o účast ve velkém super finále, které se uskuteční před koncem školního roku. Děti byly natěšeny zahrát si miniházenou a soutěžit za školu.

V úterý 19. prosince 2017 se uskutečnil 2. turnaj „Jantarovy novojičínské ligy základek“. Malí i větší školáci se rozehřáli a jako správní sportovci se rádně pod kvalitním vedením rozcvičili a připravili na první utkání. Turnaj probíhal ve vánoční atmosféře dle časového harmonogramu za přispění Vánočních koled. V 9:00 hodin rozhodčí za řad již zkušených házenkářů oddílu, zapískali začátek prvních utkání a děti se pustili s vervou do bojů o nejlepší umístění. Na hrající děti se přišli podívat i jejich spolužáci a spolužačky, také rodiče a prarodiče a tak jsme měli při turnaji bouřlivou atmosféru a každé družstvo mělo podporu od svých fanoušků. Vše probíhalo dle pravidel Fair play a na konci organizátoři viděli jen pohodové a spokojené děti, jejich trenérky či trenéry a široké obecenstvo.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci starší dorostenci a mladší žáci oddílu házené TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji bojovala tyto družstva:

V Jantarové novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Lachtani (ZŠ Bernatice nad Odrou), Bílí tygři (ZŠ Rybí), Libhošťáci (ZŠ Libhošť), Piráti (ZŠ Životice u Nového Jičína) a Nikdo (ZŠ Závišice). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Libhošťákům, kteří měli podporu velmi zkušeného ligového hráče a představitele Kopřivnické házené p. Lubomíra Veřmiřovského a Lachtanům z krásné malé školičky v obci Bertnatice nad Odrou. Lihbošťáci ovládli celý turnaj a všechna utkání s přehledem vyhráli. Toto družstvo už má ve svém kolektivu házenkáře a další se možná také zapojí do aktivní činnosti oddílu. V ostatních družstvech se rýsují osobnosti, kteří v brzké době budou oporou házenkářských družstev oddílu házené TJ Nový Jičín. Piráti si také přivezli zkušeného hráče a odchovance Novojičínské házené p. Radomíra Hlaváčka, který s dětmi ve svém kroužku udělal velký herní pokrok. Turnaje se zúčastnilo celkem 50 dětí a v 10 utkáních vstřelily dohromady 222 branek. Děti byli spokojené a po vyhodnocení turnaje si vyzvedli dalších 5 přihlášek do oddílu házené.

 

Poděkování patří hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a trenérům oddílu za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň