21.12.2017 | admin otevřeno: 1039 x

V Císařské novojičínské školní lize děti nezahálí.

Také pátým rokem pořádáme „Císařskou novojičínskou lizu základek“, která je mezi menšími základními školy oblíbenou ligou a na turnaje se děti poctivě připravují. Na podzim 2014 se nám znovu rozběhla a děti jsou z turnajů nadšené.

V úterý 14. listopadu 2017 se uskutečnil 1. turnaj „Císařské novojičínské ligy základek“. Děti již byly natěšené a neustále se vyptávali svých školních trenérů a trenérek, kdy už to vypukne. Dočkali se. Bylo vidět, že ve svých základních školách pilně trénovali a již při prvních utkání byli suveréni. Míč, si osvojili takovým způsobem, že přihrávky měly směr a rychlost a střela měla razanci a přesnost. Branky padaly jak na běžícím pásu.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC Tělovýchovné jednoty Nový Jičín“ na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci hlavně dorostenci, žáci a žákyně oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Císařské novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Bílí tygři (ZŠ Rybí), MHM Mankovice (ZŠ Mankovice) a Piráti (ZŠ Životice u Nového Jičína. Družstvo Nikdo (ZŠ Závišice) se na poslední chvíli omluvilo pro velkou nemocnost dětí a zahrají si v dalším turnaji, které doplní jako páté družstvo. V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Bílým tygrům a Pirátům. Tyto dvě družstva svedla velký boj o nejlepší umístění v turnaji, kdy v utkání po velkém boji zvítězili Bílí tygři 21:13, když poločas ve (7:8). Turnaje se zúčastnilo celkem 31 dětí a v 6 utkáních (hrálo se dvoukolově) vstřelily dohromady úctyhodných 198 branek. Z turnaje děti odcházeli spokojené s diplomem za umístění a již teď se těší na další turnaj.

 

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a vedení oddílu házené za zajištění a organizaci turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň