20.12.2017 | admin otevřeno: 1098 x

Jan Ámos Komenský a Komenského novojičínská školní liga základek

Již po šesté pořádá oddíl házené TJ Nový Jičín „Komenského novojičínskou ligu základek“. Na podzim 2017 se nám znovu rozběhla.

V úterý 21. listopadu 2017 se uskutečnil 1. turnaj „Komenského novojičínské ligy základek“.

Děti se i letos moc těšily, až se utkají proti svým vrstevníkům a vsítí do mini házenkářské branky několik desítek branek. Ve svých základních školách velmi dobře pracují se svými trenéry a trenérky (učitelkami), kde nově vytvořené kroužky miniházené sdružují několik desítek dětí. I letos v pěti školních ligách se dá bojovat pokaždé proti jinému soupeři a tím rozvíjet dovednost a soutěživost dětí. To se potvrdilo již v loňském a předloňském ročníku, kdy jsme družstva ze ZŠ s druhým stupněm promíchali a tím z atraktivnily školní ligy. Totéž jsme úspěšně provedli i s menšími ZŠ, které mají jen I. stupeň a líbivost byla na světě.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci mladší dorostenci oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Komenského novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Tygři (ZŠ Komenského 68, Nový Jičín), znovu po 2 rocích se zapojily družstva Hodslavice 1 a Hodslavice 2 (ZŠ Hodslavice), Dlouháni (ZŠ Dlouhá, Nový Jičín) Azura (ZŠ Pohořská Odry) a Starojičané (ZŠ Starý Jičín). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Surikatům a družstvu Hodslavice 1. Tyto dvě družstva svedla velký boj o nejlepší umístění v turnaji, kdy v posledním utkání po velkém boji zvítězili Surikaty, kdy v závěru si zajistili vítězství lepší a rychlejší střelbou na soupeřovu branku. Turnaje se zúčastnilo celkem 58 dětí a v 15 utkáních vstřelily dohromady 303 branek. Družstva si turnaje užily a hráči a hráčky spokojeně odcházeli do svých škol na chutný a zasloužený oběd.  Turnaj se jim velmi líbil a rádi se budou zúčastňovat i nadále.

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a oddílu házené za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň