7.12.2017 | admin otevřeno: 445 x

Jantarova novojičínská školní liga zářila úsměvem a radostí.

Již pátým rokem pořádáme oblíbenou mezi menšími základními školy „Jantarovou novojičínskou ligu základek“. Na podzim 2017 se nám znovu rozběhla tato školní liga a děti zářili úsměvem a radostí nad svými výkony. Že někdo prohrál nějaké utkání, to jim vůbec nevadilo a byli rádi, že mohou sportovat a hrát miniházenou.

V úterý 7. listopadu 2017 se uskutečnil 1. turnaj „Jantarové novojičínské ligy základek“. Všichni školáci přišli a také následně odcházeli s úsměvem na rtech. Bylo vidět, že školní trenéři se jim ve výuce tělesné výchově a také mimo ni, pilně věnují. Děti se naučili pohybovat se po hřišti, věděli co je jednoúderový driblink, chápali, že míč mohou držet maximálně tři vteřiny a také, že s míčem mohou udělat jen tři kroky. Nás organizátory příjemně překvapili a tím i ulehčili práci s vysvětlováním.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Také i při tomto turnaji pomáhali při organizaci hlavně žáci a žákyně oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala tyto družstva:

V Jantarové novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Lachtani (ZŠ Bernatice nad Odrou), Draci (ZŠ Jeseník nad Odrou) Aligátoři (ZŠ Hostašovice) a Libhošťáci (ZŠ Libhošť). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Libhošťákům a Drakům. Libhošťáci ovládli suveréně turnaj a se všemi družstvy s přehledem zvítězili. Celkově druzí skončili Draci, třetí Lachtani a čtvrtí Aligátoři. Turnaje se zúčastnilo celkem 41 dětí a v 6 utkáních vstřelily dohromady 154 branek. Z turnaje děti odcházeli spokojené s diplomem za umístění a již teď se těší na další turnaj. Organizátoři byli také spokojeni, jelikož rozdali asi 15 ks přihlášek do házené.

 

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a vedení oddílu házené za zajištění  a organizaci turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň