6.12.2017 | admin otevřeno: 480 x

Palackého novojičínská školní liga i letos.

Již šestým rokem pořádáme „Palackého novojičínskou ligu základek“. Na podzim 2017 se nám znovu rozběhla plnou parou.

V úterý 31. října 2017 se uskutečnil 1. turnaj „Palackého novojičínské ligy základek“. Nové děti a děti, které v loňském ročníku tuto školní ligu hrály, byly již natěšeny, že si znovu mohou zahrát miniházenou. V některých základkách vznikly kroužky miniházené a děti trénují před nebo po vyučování. Odměnou pro děti je znovu účast na turnajích v miniházené, na kterou se již velmi těšily. I letos v pěti školních ligách se dá bojovat pokaždé proti jinému soupeři a tím rozvíjet dovednost a soutěživost dětí. To se potvrdilo již v loňském a předloňském ročníku, kdy jsme družstva ze ZŠ s druhým stupněm promíchali a tím z atraktivnily školní ligy. Totéž jsme úspěšně provedli i s menšími ZŠ, které mají jen I. stupeň líbivost byla na světě.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci mladší dorostenky oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Palackého novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Suchdol 1 + Suchdol 2 (ZŠ Suchdol nad Odrou), Ogaři (ZŠ Mořkov), Tyršováci (ZŠ Tyršova, Nový Jičín) a Surikaty (ZŠ Jubilejní, Nový Jičín). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Ogarům a družstvu Suchdol 1. Tyto dvě družstva svedla velký boj o nejlepší umístění v turnaji, kdy v posledním utkání po velkém boji zvítězili Ogaři, kdy v závěru si zajistili vítězství lepší a rychlejší střelbou na soupeřovu branku. Turnaje se zúčastnilo celkem 48 dětí a v 10 utkáních vstřelily dohromady 229 branek. Družstva si turnaje užily a hráči a hráčky spokojeně odcházeli do svých škol na chutný a zasloužený oběd.  Turnaj se jim velmi líbil a rádi se budou zúčastňovat i nadále.

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a oddílu házené za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň