4.12.2017 | admin otevřeno: 737 x

Rozjela se LAUDONOVA NOVOJIČÍNSKÁ LIGA ZÁKLADEK

Nejstarší školní liga na Novojičínsku „LAUDONOVA NOVOJIČÍNSKÁ LIGA ZÁKLADEK“ na podzim 2017 pokračovala 1. turnajem šestého ročníku.

V úterý 24. října 2017 se uskutečnil 1. turnaj nového ročníku 2017-2018 „LAUDONOVY NOVOJIČÍNSKÉ LIGY ZÁKLADEK“. Nové děti opět ve sportovních kroužcích a tělesné výchově na svých školách rozvíjeli svou sportovní dovednost a věnovali se úspěšně miniházené.

Odměnou se jim stala první podzimní část turnajů v miniházené, na kterou se děti velmi těšily.

V novém ročníku 2017-2018 nám zůstala všechna družstva z minulého ročníku a zapojili jsme znovu i neaktivní základní školy. Utkání 1. turnaje se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ TJ Nový Jičín na dvou hříštích. I nyní pomáhali při organizaci odchovanci a odchovankyně oddílu házené TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Laudonové novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva  Gepardi  (ZŠ Záhuní, Frenštát pod Radhoštěm), Draví sokoli (ZŠ Kunín), Pumy (ZŠ Veřovice), Komenďáci a Oderáci (ZŠ Komenská Odry). Utkání byla vyrovnané a na dětech byla vidět jen radost ze hry. Utkání o 1. místo mezi družstvy Dravých sokolů a Oderáků bylo velmi dramatické a nakonec skončilo smírně 15:15. Celkově 1. Draví sokoli, 2. Oderáci, 3. Komenďáci, 4. Pumy a 5. Gepardi. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 50 dětí a v 10 utkáních vstřelily dohromady 252 branek. Další turnaj „LAUDONOVY NOVOJIČÍNSKÉ LIGY ZÁKLADEK“ je naplánován na úterý 28. listopadu letošního roku. Bodové ohodnocení družstev najdete na oddílových webových stránkách www.novyjicin-hazena.cz

 

Poděkování patří všem organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a oddílu za zajištění organizace turnaje.

 

 

Autor: Petr Jaroň

Foto: Petr Jaroň