15.11.2016 | admin otevřeno: 6633 x

Nový Jičín rozběhl další ročník svých 5-ti školních lig

Úspěšně jsme již 5-tým rokem rozjeli školní ligy na Novojičínsku. Do letošní sezóny se nám přihlásila zase nová základní škola, a to ZŠ Záhuní Frenštát pod Radhoštěm. Tak jako v minulých letech se postupně rozjíždějí „Laudonova, Komenského, Palackého, Císařská a Jantarova“ novojičínská ligy základek. Do letošní sezóny se přihlásilo 22 základních škol, které postavily celkem 25 školních družstev. Takže nám zase bude hrát miniházenou v průměru 250 dětí.

V pátek 4. listopadu 2016 se uskutečnil 1. turnaj „Jantarové novojičínské ligy základek“. Školáci se rozehřáli a rádně pod kvalitním vedením se rozcvičili a připravili na první utkání. Turnaj probíhal v pohodové atmosféře dle časového harmonogramu. V 9:00 hodin rozhodčí zapískali začátek prvního utkání a děti se pustily s vervou do bojů o nejlepší umístění. Kolikrát podporováni bouřlivou lavičkou či diváky. Vše probíhalo dle pravidel Fair play a na konci organizátoři viděli jen spokojené děti a jejich trenérky či trenéry.

 

 

Utkání se opět hrála v hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Také i při tomto turnaji pomáhali při organizaci studenti ze střední odborné školy Educa oboru Management sportu a zdravý životní styl a také žáci a žákyně oddílu házené TJ Nový Jičín.

 

V pátečním turnaji se utkala družstva:

V Jantarové novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva:

DRACI (ZŠ Jeseník nad Odrou), NIKDO (ZŠ Závišice), PIRÁTI (ZŠ Životice u Nového Jičína) a SKOKANI (ZŠ Trnávka). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Pirátům a Skokanům. Tato dvě družstva svedla velký boj o nejlepší umístění v turnaji, kdy v utkání po velkém boji zvítězili Skokani 10:6. Turnaje se zúčastnilo celkem 42 dětí a v 6 utkáních vstřelily dohromady 107 branek. Z turnaje děti odcházely spokojené s diplomem za umístění a již teď se těší na další turnaj.

 

 

 

Poděkování patří studentům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a trenérům oddílu za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň