3.10.2016 | admin otevřeno: 5169 x

Miniházená ve školách i v Karlovarském kraji

Se zahájením školního roku 2016/2017 spouštíme v Karlovarském kraji poprvé nový projekt Miniházená ve školách. Rozšiřujeme tak sportovní obzory dětí na prvních stupních základních škol. Aktivita není směřována jen k dětem fyzicky zdatnějším, naším cílem je, aby se zapojili všechny děti, kteří mají zájem zkusit něco nového.

 

Kolektivní sport naučí děti pomáhat si, bojovat jeden za druhého, ale také nutnost prosadit se mezi ostatními. Již od ledna 2016 se žáci i učitelé pod odborným dohledem kvalifikovaných trenérů házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart seznamují s miniházenou. Jde o odlehčenou formu klasického handballu, která je vhodná pro úplné začátečníky. Miniházená kombinuje základy atletiky, gymnastiky, klade důraz na koordinaci pohybu a učí děti pracovat s míčem ve všech formách. Proto aby práce byla smysluplná, poskytl Český svaz házené každé škole zejména vhodné míče k správnému nácviku.

 

Do projektu se v počáteční fázi zapojili tyto školy na Mariánskolázeňsku: Lázně Kynžvart, Drmoul, Dolní Žandov, Velká Hleďsebe, Jih a Úšovice Mariánské Lázně. Pro společné měření sil byly v prvním ročníku stanovy čtyři termíny vzájemných turnajů Školní ligy, a to 27.8.2016, 20.12.2016, 12.4.2017 a 21.6.2017. Turnaj je vypsán vždy pro dvě kategorie - první společná pro 2. a 3. třídu, druhá pro 4. a 5. třídu. Družstvo je tvořeno smíšeně, tzn. dohromady hrají děvčata i chlapci. Jednotlivé zápasy jsou hrány bez sledování výsledků jednotlivých zápasů. Motivací je odměna pro všechny zúčastněné, která je poskytována garantem soutěže házenkářským oddílem TJ Sokol Lázně Kynžvart. Otřepaná fráze "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se" zde dostává svému významu.

 

Oddílu házené TJ Sokol Lázně Kynžvart pracuje s mládeží již 45 let, z oddílu vzešli také některé reprezentantky ČR a jeho zakladatel pan Milan Prokeš byl několikrát oceněn za svou celoživotní činnost. Současná aktivita oddílových činovníků znamená nemalý nárůst členské základny a dveře jsou pro všechny zájemce stále otevřené. Veškeré informace naleznete na www.hazena-kynzvart.cz případně u Daniely Radová, tel. 777 102 332, e-mail: danus.radova@post.cz.