23.12.2015 | admin otevřeno: 7291 x

Pražské ligy odehrály druhá kola

Všechny pražské školní ligy mají za sebou dvě úspěšná kola. Mnoho dětí se miniházenou baví a to je největším poděkováním pro všechny organizátory školních lig. AKTUALIZOVÁNO.

Školní liga Skalka

První ligou, která začala druhé kola, byla liga Skalka. Vzorným pořádajícím tohoto turnaje byla opět ZŠ Ke Kateřinkám.

Tentokrát se sešly všechny ZŠ a každá měla zastoupení v obou kategoriích. Takže bylo 5 družstev v obou kategoriích (ZŠ Ke Kateřinkám, ZŠ Chodov, ZŠ Bratří Jandusů, ZŠ U Vršovického nádraží a ZŠ J. Masaryka). Hrálo se tedy 2x 7 min každý s každým.

I v této lize byl zjevný výkonnostní posun, a tak většina utkání měla opravdu náboj!! V obou kategoriích se o pořadí rozhodovalo až v posledních utkáních, a tak se bylo opravdu na co dívat.

Po vyhlášení výsledků a předání cen se již všichni těší na třetí a závěrečný turnaj, který určí celkového vítěze. Termín bude někdy v únoru 2016.

Uhříněvská školní liga

Pořadatelství se ujala, a jak jinak než opět velmi vzorně ZŠ Křimická. Opět se sešlo všech 6 škol (Křimická, Hostivař, U Obory, Veronské nám., Břečťanova a Sunny Canadian IS) a všichni obsadili obě kategorie. I v tomto ohledu patří tato liga k nejlepším.

V utkáních obou kategorií byl opět znát veliký posun v herních činnostech. Utkání měla opravdový náboj a u většiny to bylo i velmi vyrovnané. Rozhodovalo se tak o umístění jak na skóre (4.-5. třídy), tak posledním utkáním kategorie 1.-3.

Na některá utkání se přišli podívat i žáci školy a tak bylo postaráno i o super atmosféru. Občas nebylo slyšet vlastního slova a hlavně ani pískání rozhodčích.

Vše klapalo opět jako na drátkách, a tak jsme měli kolem poledne dohráno. Jako vždy jsme ocenili všechny zúčastněné a již se všichni moc těší na poslední kolo. To bylo předběžně stanoveno v novém roce na 17. 3. 2016.

Zličínská školní liga

Jako již tradičně se turnaj uskutečnil ve SH na Zličíně a pořádajícím byla opět ZŠ Zličín.

V kategorii 4.-5. tříd bylo plné obsazení. Tedy všech pět ZŠ – Zličín, Hostivice, Buštěhrad, Petřiny a Truhlářská. Zde se hrálo 2 x 7 min. každý s každým.

V kategorii mladších zatím bohužel toto naplnění není, a tak se zde hrálo dvoukolově ve třech týmech (Hostivice A, Hostivice B a Zličín). Mimo oficiální soutěž jsme také odehráli turnaj B družstev 4.-5. Tříd, a to také ve třech týmech (Hostivice, Zličín, Petřiny).

Všichni si tak nakonec zahráli minimálně čtyři utkání. Po vyhlášení výsledků a rozdání odměn následovalo opět společné foto a při rozchodu se již všichni těšili na poslední turnaj. Ten by měl proběhnout v průběhu února.

Školní liga Čtyřka

Opět v azylu Loko Vršovice se dne 2. 12. 2015 uskutečnil druhý turnaj této ligy. Turnaje se opět zúčastnily pouze čtyři ZŠ, a to ZŠ Poláčkova, ZŠ Burešova, ZŠ Eden, ZŠ Nedvědovo nám.

V obou kategoriích se tedy hrálo dvoukolově, každý s každým. Výsledek obou se pak sečetl. Hrálo se tedy 2x10 min. Byly vidět utkání s velmi vysokou úrovní, a tak se bylo na co koukat.

Na tomto turnaji se konečně objevili i zástupci některých Pražských klubů, a tak se mohli zájemci o házenou rovnou přihlásit do některých z nich. Doufejme, že v tomto duchu budeme i nadále pokračovat a naplníme tak ideu tohoto projektu – přilákat a přivést děti k házené!!!!

Vyhlášení se pak neobešlo bez drobných „sladkých cen“

Bohdalečská školní liga

V hale Lokomotivy Vršovice ještě ani nestačila vychladnout podlaha po turnaji ligy Čtyřky ze dne 2. 12. a již zde dne 3. 12. 2015 proběhlo další druhé kolo, a to ligy Bohdalečské.

Tohoto turnaje se zúčastnily: ZŠ Křesomyslova, ZŠ Švehlova, ZŠ U Roháčových kasáren a nováček této ligy ZŠ Filosofská.

V obou kategoriích se tedy hrálo ve čtyřech týmech. Hrací čas byl tedy po domluvě se školami stanoven na 2 x 8 min.Děti se opět „rvaly“ o vítězství jako lvi, ale rozhodčí to měli pevně v rukou a nedovolili tedy žádné vybočování z pravidel.

Po vyhlášení výsledků a rozdání odměn všem účastníkům jsme se domluvili na posledním turnaji tohoto ročníku. Termín byl stanoven na 16. 2. 2016.

Prokopská školní liga

Ve středu 9. 12. se rozběhl další turnaj Prokopské ŠL. Do turnaje se mimořádně  zapojili i žáci z Hostivic, kteří kromě této ligy hrají ligu Zličínskou. Bohužel se turnaje nezúčastnily děti ze ZŠ Jánského. Pořadatelství turnaje se skvěle zhostili všichni ze ZŠ Kuncovy.

Děti v obou kategoriích odehrály mnohdy napínavé zápasy. Všechny výkony byly na závěr ohodnoceny diplomy a drobnými odměnami.

Školní liga Šestka

V nafukovací hale Dukly Praha se dne 10.12.2015 konal druhý turnaj ligy – Šestka. Tentokrát se turnaje zúčastnily všechny školy této ligy.

ZŠ Hanspaulka

ZŠ Bílá

ZŠ Mazurská

ZŠ Suchdol

ZŠ Nám. Svobody

Všechny školy postavily tým v obou kategoriích, a tak bylo opět opravdu rušno. Turnaj probíhal, ostatně jako vždy v této lize, jako na drátkách.

Po ukončení turnaje, vyhlášení a odměnění družstev se dokonce některá družstva ještě dohodla na přátelských utkáních a turnaj si tak protáhla.

Za zdárný průběh všech turnajů patří všem pořadatelům a “hostitelům“ veliké poděkování.

Také nesmíme zapomenout poděkovat magistrátu HL. města Prahy za příspěvek na tyto akce.

Autor: Pavel Farář