14.5.2015 | admin otevřeno: 4021 x

2. ročník Kuřimské školní ligy v miniházené skončil dramatickým finálem, o účast v dalším ročníku projevují zájem i jiné základní školy

26. 4. 2015 proběhlo v Kuřimské nafukovací hale finále 2. ročníku Kuřimské školní ligy v miniházené.

Tohoto projektu se zúčastnilo historicky nejvíce 19 týmů ze 7 základních škol v regionu. Naše liga je největší v Jihomoravském kraji. Celkem bylo odehráno 130 soutěžních utkání. Vzhledem k dobré pověsti mají zájem do projektu přistoupit i jiné základní školy.

Školní ligy se zúčastnily tyto školy: ZŠ Kuřim – Tyršova, ZŠ Kuřim – Komenského, ZŠ Kuřim – Jungmannova, ZŠ Čebín, ZŠ Drásov,  ZŠ Lipůvka a ZŠ Lelekovice.

Posledního finálového turnaje se bohužel nemohly zúčastnit 4 týmy ze ZŠ Lelekovice, což bylo škoda vzhledem k tomu, že děti z Lelekovic byly velice šikovné.

Finálová klání přinesla hodně dramatických a vyrovnaných utkání. Děti bojovaly o vysněné medaile a některé těsné porážky dokázaly i oplakat. Nakonec všichni dostali ocenění a sladkosti. Družstva na stupních vítězů medaile a poháry. Zajímavostí bylo, že družstva, která neměla ve svém středu žádné házenkáře, dokázala držet s favority krok a postarala se o řadu překvapení.

V kategorii 1.a 2. zvítězilo družstvo ZŠ Čebín, které svoji rychlosti předčilo další týmy. Na druhém místě se umístila ZŠ Komenského Kuřim a třetí místo obsadila ZŠ Jungmannova 2 Kuřim. Musíme pochválit i ZŠ Lipůvku - oba týmy (Sluníčka a Hvězdičky), které byly tvořeny převážně z dívek. Dívky chlapcům ale vůbec nic nedarovaly.

V kategorii 3. a 4. tříd byla situace velice vyrovnaná a o umístění rozhodovaly dokonce i vstřelené branky. O pořadí družstev na 2. až 4 . místě skutečně rozhodovalo skóre. Dokonce družstvo ZŠ Drásov – Mars i přes umístění na 5. místě dokázalo jako jediné porazit vítěze – družstvo ZŠ Jungmannova 4 – Kuřim. Na druhém místě skončilo družstvo ZŠ Lipůvka C, rozdílem pouhé 1 branky, před družstvem ZŠ Tyršova A Kuřim. Bramborovou medaily si odvezl sympatický tým ZŠ Čebín jenom díky horšímu skóre.

Nezbývá nám všem než se těšit, co přinese další ročník.

Autor: Ing. Zdeněk Dupal