26.11.2014 | admin otevřeno: 5424 x

Byla zahájena KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené

Již 7. ročník této populární kutnohorské školní soutěže v miniházené byl dnes zahájen prvním turnajem, kterých by mělo být odehráno v průběhu tohoto školního roku celkem pět ..........

V pátek 21.listopadu 2014 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem v pořadí již 7.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže se představí čtyři základní školy - kutnohorské ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2014/2015. V plánu je celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku. Letošní ročník se bude již potřetí hrát ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy a 4.-5.třídy / všechny čtyři školy obsazují obě kategorie /. Jednotlivé turnaje hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání. Loňská vítězství v soutěži obhajují týmy - ZŠ Jana Palacha v kategorii 1.-3.třída a ZŠ Žižkov v kategorii 4.-5.třída.

Dnešní úvodní turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Kamenná stezka, 3.místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ Jana Palacha a na 4.místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov: Marhan /br/ - Šnajdrová 28, Mašek 14, Dostál J. 5, Haward 4, Slavotínek 3, Kašpar 2, Vlková 2, Vrábelová 1 a Kodaj. Trenér: Bedřich Franc

ZŠ Kamenná stezka: Bečán /br/ - Novák David 20, Novotný 19, Hynek 5, Shikhun 4, Binderová 3, Vlček 2, Kořistka 1, Surmaj 1. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Jana Palacha: Dostál M. /br/ - Pařez 18, Secký 10, Balog 8, Kopecký 3, Trpišovská 3, Vlasáková 3, Němec Matěj 1, Crkal a Zvěřina. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Starý Kolín: Vajgl 26, Novák Petr 2, Darebný Jan 1, Baše, Darebný Jakub, Lněnička a Němec Martin. Trenérka: Líba Třískalová.

____________________________________________________________________________________________________________

Také v kategorii 1.-3.tříd vybojoval turnajové vítězství bez bodové ztráty tým ZŠ Žižkov, o 2 body zpět skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha. 3.místo obsadil tým ZŠ Starý Kolín a 4.místo tým ZŠ Kamenná stezka.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI prvního turnaje – 1.-3.třídy:

Nejlepší brankář - Patrik Ulrich (ZŠ Starý Kolín)                Nejlepší hráč - Albert Šťícha (ZŠ Žižkov)                Nejlepší střelec - Ondřej Salák (ZŠ Jana Palacha)

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Štícha 24, Linhart 19, Pektor 15, Veselý 13, Šimonová 3, Kail 2, Rybář 2, Chroustovský 1, Linhartová a Paleček. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Blumentál /br/ - Salák 26, Trpišovský 16, Stehlík 7, Balvín 5, Procházková 3 a Mrázek 2. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Starý Kolín: Bartůněk 4, Krošček 3, Ulrich 2, Čureja 1, Mrázková, Rom a Sivková. Trenérka: Líba Třískalová

ZŠ Kamenná stezka: Schovanec 4, Pícha 3, Hrbek 2, Mucsková A., Mucsková V., Pompa, Šnoberg a Zlatohlávek. Trenér: Vít Šnajdr.

První turnaj 7.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové pořadatelského házenkářského oddílu TJ SPARTA. Všem patří velký dík za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 12 utkání a v 8 týmech v obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 68 mladých vyznavačů miniházené. A to je na tom to nejlepší !!!

Druhý turnaj KŠL se bude konat opět ve sportovní hale BIOS, a to již za 3 týdny – v pátek 12.prosince 2014

Autor: Petr Vobořil, Foto: Alois Salák