17.6.2014 | admin otevřeno: 3218 x

Finále školní ligy

Školní rok se kvapem blíží ke konci a I. Frýdecká školní liga vyvrcholila finálovým turnajem, který se uskutečnil 4. června 2014 ve sportovní hale SŠED.

Do samotného turnaje se přihlásilo devět družstev z Frýdku – Místku a okolí. Týmy byly rozděleny do tří výkonnostních tabulek po třech.

Do skupiny nejsilnějších a také hráčsky nejstarších, byla vylosována  družstva z 6. ZŠ, 5. ZŠ a mini žáci SKP.  Favoritem skupiny byla 6. ZŠ, ale hned v prvním utkání podlehla o branku mini žákům SKP. „SKPečko“ pak potvrdilo stoupající formu a 5. ZŠ také porazilo. Vítězem této skupiny se tedy stali mini žáci SKP.

Druhá skupina skýtala družstva ze Starého Města, SKP mini B a Dobratice. V poslední skupině soutěžila 11. ZŠ, 8. ZŠ a 5. ZŠ B. Mini házenkářská soutěž byla velice dramatická. Do boje o cennou trofej postupovali dva ze skupin. Do semifinále se probojovali mini žáci SKP B, Dobratice, 11. ZŠ a 5. ZŠ.  Finále a boj o 3. místo můžeme považovat za zlatý hřeb celého turnaje. Všechna družstva se předháněla v kreativnosti, šikovnosti a střelecké úspěšnosti.  Celý turnaj může mít pouze jednoho vítěze, kterým se stala 11. ZŠ.