26.2.2014 | admin otevřeno: 3480 x

Vsetínská liga odehrála další 3 turnaje

V průběhu ledna a února se v rámci Vsetínské školní ligy uskutečnily tunaje druhých, čtvrtých a pátých tříd.

V novém roce se nám opět rozběhla Vsetínská školní liga, která již uspořádala 8. turnaj, tentokrát pro žáky 2 tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 družstev /6 dívčích a 6 chlapeckých/ ze ZŠ Vsetín Ohrada, Vsetín Rokytnice, Hovězí a Huslenek. V tomto turnaji se nejvíce dařilo děvčatům 2.A ze ZŠ Rokytnice které obsadili první místo . Na dalších místech se postupně umístili Huslenky, Ohrada 2.B, Ohrada 2.A a  Rokytnice 2.B , Hovězí. V chlapecké kategorii se nejvíce dařilo ZŠ Rokytnici 2.B, která obsadila první místo a dále se umístili Rokytnice 2.A, Huslenky, Ohrada 2.B, Ohrada 2.A, Hovězí. Ještě mi dovolte, abych poděkoval mladším a starším žákům KH Zbrojovky Vsetín, kteří se ujali role rozhodčích těchto turnajů.

Další turnaj se uskutečnil 28. 1. a byl určen žákům 5. tříd.  Zúčastnila se družstva ZŠ Huslenky, Hovězí, Vsetín Ohrada, Vsetín Rokytnice a Vsetín Integra. V chlapecké kategorii se nejvíce dařilo týmům ze ZŠ Vsetín Rokytnice B a Hovězí, kteří stejným počtem 10 bodů obsadili 1 místo. Další pořadí Ohrada A, Huslenky, Ohrada B, Rokytnice A a Integra. V kategorii dívek se nejlépe umístila ZŠ Huslenky. Na dalších místech se postupně umístili Hovězí, Ohrada B, Integra, Ohrada A, Rokytnice A a Rokytnice B. Turnaj se dětem velmi líbil a všichni se těší na poslední turnaj pátých tříd 25. 3. 2014, který je zároveň pojatý jako souboj o přeborníka Vsetínské školní ligy pro rok 2013/2014.

V úterý 11. 2. pokračovala Vsetínská školní liga již desátým turnajem, tentokrát pro žáky 4. tříd. Turnaje se zúčastnilo opět 12 družstev ze šesti škol. Po krásných soubojích se v kategorii dívek nejlépe vedlo družstvu ZŠ Huslenky. Na dalších místech se postupně umístila děvčata ze ZŠ Vsetín Ohrada B, ZŠ Hovězí, ZŠ Vsetín Rokytnice B, Rokytnice A, Ohrada A. O tom, že zápasy byly velmi vyrovnané, svědčí i to, že o prvních třech místech rozhodovalo při stejném počtu 8 bodů vzájemné skóre. V kategorii chlapců se nejlépe vedlo ZŠ Ohrada B, která ve finálovém zápase porazila 9:8 ZŠ Huslenky a celý turnaj vyhrála. Druhé místo tedy obsadilo družstvo ZŠ Huslenky a na dalších místech se postupně umístili Ohrada A, Rokytnice B, Hovězí a Rokytnice A.

O tom, že házená děti táhne, svědčí i to, že na každém turnaji se za mnou přijdou děti zeptat, jestli by mohli chodit do našeho házenkářského oddílu a již několik se také zapojilo. Proto si myslím, ba jsem o tom skálopevně přesvědčen, že projekt školních lig je velmi dobrá věc a vřele jej doporučuji oddílům, které mají problém děti do klubu získat.

Autor: Aleš Pospíšil, vedoucí Vsetínské školní ligy