img

OPEN 2017 ovládla ZŠ Mikulova

Pražské Školní ligy vyvrcholily tradičním turnajem OPEN, který v areálu Astry na Zahradním městě uspořádal za podpory ČSH, Hl. města Prahy a městské části Prahy 10 Pražský svaz házené. Pětačtyřiceti účastnickým týmům kralovala ZŠ Mikulova, která získala prvenství v obou kategoriích.

Celý článek
img

Školní ligy v Praze vyvrcholí tradičním turnajem OPEN

Ve středu 31. května 2017 se v areálu pražské Astry uskuteční tradiční Open, společný turnaj družstev, která v letošním roce zasáhla do Školních lig. Těch se v letošním školním roce na území hlavního města hrálo hned šest a počet účastnických družstev opět přesáhne čtyřicítku.

Celý článek
img

Moravia Handball Activity liga odehrála již šestý turnaj

Dne 28. 4. 2017 se uskutečnil šestý turnaj školní ligy Moravia Handball Activity. Turnaj se tentokrát poprvé odehrál ve sportovní hale v Havířově - Šumbarku a opět za účasti čtyř škol a celkem osmi družstev.

Celý článek
img

Kroužek Míček: Správný směr k rozšíření házenkářské komunity

Recept na to, jak naučit děti milovat házenou, našli trenéři v DHC Plzeň, kde byl v roce 2004 založen kroužek míčových her pro nejmenší s příznačným názvem "Kroužek Míček". Jak kroužek funguje, kdo se do něj může přihlásit anebo kolik dětí z kroužku aktivně rozšířilo řady házenkářské komunity, objasnila v rozhovoru zakladatelka Jarka Šmrhová.

Celý článek
img

Jak funguje Ostravská školní liga?

Více jak dvacetiletou historii spolupráce moravského mužského házenkářského klubu TJ Sokol Ostrava se základními školami Ostravska poodkryl zakladatel Školní ligy Ostravská Alois Chmelíř a současný organizační pracovník oddílu, trenér Jakub Nemčik, který v posledních letech přebral i dohled nad chodem tohoto dlouholetého projektu.

Celý článek
img

Jak funguje mostecká školní liga?

Jeden z nejpropracovanějších systémů spolupráce s mateřskými a základními školami má bezesporu severočeský Dámský házenkářský klub Baník Most. Jak tato spolupráce funguje, objasnil v rozhovoru níže trenér mládeže, šéf mostecké školní ligy a v neposlední řadě garant školních lig pro Ústecký kraj Jiří Maršík.

Celý článek
img

Nový Jičín rozběhl další ročník svých 5-ti školních lig

Úspěšně jsme již 5-tým rokem rozjeli školní ligy na Novojičínsku. Do letošní sezóny se nám přihlásila zase nová základní škola, a to ZŠ Záhuní Frenštát pod Radhoštěm. Tak jako v minulých letech se postupně rozjíždějí „Laudonova, Komenského, Palackého, Císařská a Jantarova“ novojičínská ligy základek. Do letošní sezóny se přihlásilo 22 základních škol, které postavily celkem 25 školních družstev. Takže nám zase bude hrát miniházenou v průměru 250 dětí.

Celý článek
img

Centrum handball liga

25. října na ZŠ Ostrava, Nádražní 117 proběhlo 1. kolo školní ligy podzim 2016. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev ve dvou kategoriích.

Celý článek
img

Opavská školní liga začala

Začal nový školní rok a miniházená je zase tady. V úterý 11. 10. 2016 proběhlo 1. kolo Opavské školní ligy ve víceúčelové hale pod záštitou házenkářů sk p.e.m.a. Opava ve spolupráci se ZŠ Šrámkova.

Celý článek
img

Lázeňská školní liga odstartovala svůj první ročník

V úterý 27.9.2016 byl za krásného slunného počasí odehrán první turnaj nově vzniklé Lázeňské školní ligy v miniházené, a to pod záštitou házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart.

Celý článek