21.12.2017 | admin otevřeno: 1566 x

PO DRUHÉ, LAUDONOVÝ NOVOJIČÍNSKÝ TURNAJ ZÁKLADEK.

Na podzim 2017 se koná již 6. ročník „LAUDONOVY NOVOJIČÍNSKÉ LIGY ZÁKLADEK“ a teď pokračoval 2. školním turnajem.

V úterý 28. listopadu 2017 se uskutečnil 2. turnaj ročníku 2017-2018 „LAUDONOVY NOVOJIČÍNSKÉ LIGY ZÁKLADEK“. Děti hrající miniházenou, opět naběhly natěšené na palubovku Novojičínské sportovní haly „ABC“ a od prvních vteřin utkání sázely jednu branku za sebou. Hráli soustředěně a s rozvahou. Mnoho dětí si již ovládly techniku a střelbu na branku. Není to už vybíjená, tak jak kolikrát vidíme, ale pěkná miniházená, s přesnou střelou ke konstrukci branky či střelou o palubovku. Děti si také rychle zvykli na jednoúderový driblink a kombinační hra byla na světě. Jde vidět, že školní trenéři nezahálejí a poctivě v tělesné výchově nacvičují miniházenou. Za to jim patří velký dík. Organizátoři byli spokojeni, že turnaj proběhl dle časového rozpisu a také, že rozdali asi 25 přihlášek do oddílu házené TJ Nový Jičín.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín na dvou hříštích. Nyní také pomáhali při organizaci mladší žáci a dorostenci oddílu TJ Nový Jičín.

 

V úterním turnaji se utkala družstva:

V Laudonové novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva  Starojičané  (ZŠ Starý Jičín), Komenďáci (ZŠ Komenská Odry) Oderáci (ZŠ Komenská Odry), Ogaři (ZŠ Mořkov) a Draví Sokoli (ZŠ Kunín). Utkání byly vyrovnané a na dětech byla vidět jen radost ze hry. V tomto turnaji vynikali Ogaři a Draví Sokoli. Pořadí turnaje: 1. Ogaři, 2. Draví Sokoli, 3. Oderáci, 4. Starojičané a 5. Komenďáci. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 50 dětí a v 10 utkáních vstřelily dohromady 199 branek. Děti byly spokojeny a po vyhodnocení a poblahopřání se rozjeli spokojeně do svých základních škol.

 

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a oddílu házené za zajištění organizace turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň

Foto: Petr Jaroň