14.10.2019 | admin otevřeno: 959 x

Odstartoval 2. ročník Poděbradské školní ligy

Po loňském úspěšném prvním ročníku i v letošním školním roce pokračuje Poděbradská školní liga v miniházené, kterou pořádá spolek Házená Poděbrady za podpory města Poděbrady. Stejně jako minulý je součástí projektu Českého svazu házené s názvem Školní liga miniházené.

Druhý ročník byl oficiálně zahájen v pátek 11. 10. 2019 v 9 hodin. Místem konání nebylo jako tradičně venkovní hřiště ZŠ TGM, ale kvůli předpovědi počasí, jím byly tělocvičny nedaleké Základní Škola Václava Havla, za což patří této škole poděkování.

Stejně jako v minulém ročníku se mladí poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1. až 3 třída a starší 4. až 5. třída). V prvním kole poměřilo síly 10 týmu z 5 základních škol z Poděbrad a okolí. Konkrétně Základní Škola T. G. Masaryka Poděbrady, ZŠ Libice nad Cidlinou, Škola JEDNA RADOST, Masarykova základní škola Dymokury a domácí ZŠ Václava Havla Poděbrady. V letošním ročníku se k těmto školám přidá také přípravka pořádajícího klubu Házená Poděbrady, jenž bude startovat v mladší kategorii (1. – 3. třída). Utkání stejně jako loni nebudou v úvodních třech kolech hrána na výsledek, pouze ve čtvrtém kole hráči obdrží medaile a poháry.

V tělocvičnách Základní školy Václava Havla byly vidět známé tváře, které se zúčastnily již minulého ročníku Poděbradské školní ligy, někteří už dokonce začali navštěvovat tréninky v místním klubu Házená Poděbrady. Organizátory musel potěšit fakt, že právě u lehce zkušenějších kluků a holek bylo vidět veliké zlepšení oproti předchozím kolům, avšak ani noví účastnici se v jejich konfrontaci určitě neztratili. Na všech dětech bylo vidět obrovské nadšení ze hry.

Nový ročník obsahuje dvě novinky. První novinkou je to, že střelec branky musí po každém vsítěném gólu povinně střídat. Druhou novou věcí oproti prvnímu ročníku jsou shoot outs, neboli samostatné nájezdy. Shoot outs se účastnili všichni hráči daného týmu včetně brankáře. Obě novinky se setkaly s pozitivními reakcemi.

Jak už se po skončení turnaje stalo tradicí, tak všichni zúčastnění obdrželi produkty od společností Tesco a Milko. Těmto společnostem určitě patří velké poděkování.

První kolo Poděbradské školní ligy je tedy minulostí, avšak všichni školáci už se určitě těší na další kolo, která proběhne na přelomu listopadu a prosince. Na závěr je třeba poděkovat všem paním učitelkám a pánům učitelům, již se svými žáky přijeli.

Tomáš Vejvar