Míče na házenou

Školní ligy

Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Kraj Vysočina Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Praha Středočeský kraj Ústecký kraj Zlínský kraj

Dnes slaví

3.1.2019 | admin otevřeno: 2337 x

Kuřimská školní liga

Kuřimská školní liga zahájila úvodními dvěma turnaji nový ročník v nové moderní sportovní hale a s větším počtem družstev.

 

  

 

    V listopadu 2018 odstartoval další ročník největší regionální školní ligy miniházené. Letos ji bude hrát celkem 23 školních týmů, které se mohou těšit na lepší podmínky v nové sportovní hale, která díky rozdělení speciálními oponami umožňuje hrát na třech hřištích současně. Jako novinka pro tuto sezónu je nově vytvořená samostatná dívčí soutěž.

 

V prostorách zářících novotou se rozjela opět kuřimská školní liga v miniházené. Díky nové hale a speciální technologii „síťových opon“ se mohl rozšířit počet účastníků o další základní školu. Tentokrát se do soutěže přihlásila ZŠ Brno – Husova a doplnila tak tradiční účastníky ZŠ Jungmannovu a ZŠ Tyršovu z Kuřimi, ZŠ Čebín, ZŠ Drásov, ZŠ Lipůvku a ZŠ Dolní Loučky. Na turnaje školní ligy dojíždí do Kuřimi Dolní Loučky 30 km ze západu a děti z Brna tj. 20 km z východu. Takže lze považovat kuřimskou školní ligu jako největší na Jižní Moravě.   Vzhledem k vysokému zájmu o miniházenou mezi dívkami vznikla jako novinka samostatná dívčí soutěž tvořená 4 týmy. Holky se tak nemusí bát fyzického kontaktu se silnějšími chlapci. Změna přinesla, že holky se nebojí a zvedla se úroveň jejich hry. Každého turnaje se tak zúčastní kolem 250 dětí.

 

Tím, že přibyla další základní škola a vznikla samostatná dívčí soutěž, získala školní liga v Kuřimi v tomto ročníku nový náboj a děti se dnes mohou těšit, že si zahrají proti novým týmům.