3.1.2019 | admin otevřeno: 2341 x

Kuřimská školní liga

Kuřimská školní liga zahájila úvodními dvěma turnaji nový ročník v nové moderní sportovní hale a s větším počtem družstev.

 

  

 

    V listopadu 2018 odstartoval další ročník největší regionální školní ligy miniházené. Letos ji bude hrát celkem 23 školních týmů, které se mohou těšit na lepší podmínky v nové sportovní hale, která díky rozdělení speciálními oponami umožňuje hrát na třech hřištích současně. Jako novinka pro tuto sezónu je nově vytvořená samostatná dívčí soutěž.

 

V prostorách zářících novotou se rozjela opět kuřimská školní liga v miniházené. Díky nové hale a speciální technologii „síťových opon“ se mohl rozšířit počet účastníků o další základní školu. Tentokrát se do soutěže přihlásila ZŠ Brno – Husova a doplnila tak tradiční účastníky ZŠ Jungmannovu a ZŠ Tyršovu z Kuřimi, ZŠ Čebín, ZŠ Drásov, ZŠ Lipůvku a ZŠ Dolní Loučky. Na turnaje školní ligy dojíždí do Kuřimi Dolní Loučky 30 km ze západu a děti z Brna tj. 20 km z východu. Takže lze považovat kuřimskou školní ligu jako největší na Jižní Moravě.   Vzhledem k vysokému zájmu o miniházenou mezi dívkami vznikla jako novinka samostatná dívčí soutěž tvořená 4 týmy. Holky se tak nemusí bát fyzického kontaktu se silnějšími chlapci. Změna přinesla, že holky se nebojí a zvedla se úroveň jejich hry. Každého turnaje se tak zúčastní kolem 250 dětí.

 

Tím, že přibyla další základní škola a vznikla samostatná dívčí soutěž, získala školní liga v Kuřimi v tomto ročníku nový náboj a děti se dnes mohou těšit, že si zahrají proti novým týmům.