Míče na házenou

Školní ligy

Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Kraj Vysočina Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Praha Středočeský kraj Ústecký kraj Zlínský kraj

Dnes slaví

4.6.2018 | admin otevřeno: 3348 x

Turnaj OPEN 2018 pražské školní ligy miniházené zná už své vítěze

Za účasti 24 pražských škol v kategorii starších dětí ze 4. - 5. tříd a 22 škol ve druhé kategorii, což jsou děti z 1. - 3. tříd, které se ve středu 30. 5. sešli v areálu TJ Astra Praha, které nabídlo skoro domácí prostředí, ochota a výpomoc personálu je na jedničku s hvězdičkou, výborné občerstvení a doplňování pitného režimu pro všechny po celý den zajišťovalo Bistro přímo na Astře.

Po turnaji OPEN 2018, kde se potkávají děti ze všech 8 pražských školních lig, už známe vládce Prahy ve školní miniházené.

Stali se jimi žáci ZŠ O. Chlupa v kategorii 4. - 5. tříd,  a žáci ZŠ Zličín v kategorii 1. - 3. tříd. Gratulejme!!!

Letošní turnaj Open byl každoročně oslavou sportovních zážitků, vynikajících házenkářských výkonů a rozzářených dětských tváří. Děti ve svých kategoriích bojovaly rozdělení do čtyř skupin, z každé z nich postupovali dva první týmy do čtvrtfinále, následně semifinále a finále. Ostatní hrály o umístění. Herní kvalita turnaje byla vysoká, o čemž svědčí, velmi vyrovnané výsledky ze základních skupin, kdy o postupu ve třech skupinách rozhodovalo až páté kritérium a i tak to bylo velmi těsné, o postupu rozhodl jeden jediný gól v celkovém součtu.

Od začátku školního roku, je rozhodně znát a vidět na dětech jejich herní posun a zlepšené individuální technické dovednosti. Velké díky patří trenérům, učitelům a dobrovolníkům, kteří se celoročně s dětmi na kroužcích piplají a snaží se jim předat své zkušenosti a naučit základy pro házenou.

Turnaje Open se nakonec zúčastnilo přes 400 dětí. Věřím, že všechny děti si venkovní turnaj užily, nejen proto, že nám počasí přálo a obrovská bouřka dorazila na Prahu 10 až po skončení turnaje v odpoledních hodinách, ale i proto, že měly k dispozici skákací hrad, překážkové dráhy a soutěž ve  střelbě na přesnost.  

 

Děkujeme za účast a podporu týmu žen DHC Slavia Praha, které se postaraly o podpisovou akci, nespočet selfiček a o předávání cen na závěrečném ceremoniálu.

 

Účastníci Open 2018:

 

OPEN 2018     1. - 3. Třída

 

Skupina „A“ 

FILOSOFSKÁ 

KUNCOVA

SUNNY CANADIAN

JÍLOVÉ u PAHY

U VRŠOVICKÉHO NÁDR. II.

 

Skupina „B“

J. MASARYKA 

U VRŠOVICKÉHO NÁDRAŽÍ I.

HOSTIVAŘ

CHÝNĚ

BUREŠOVA

 

Skupina „C“

ZLIČÍN

MAZURSKÁ

KE KATEŘINKÁM

KŘIMICKÁ

ŠVEHLOVA

 

Skupina „D“

ZÁRUBOVA

NÁM. SVOBODY

HOSTIVICE

ŽERNOSECKÁ

B. HRABALA

 

OPEN 2018     4. - 5. Třída

 

Skupina „A“

U ROHÁČOVÝCH KASÁREN

FILOSOFSKÁ 

J. MASARYKA

HOSTIVAŘ 

CHÝNĚ

 

Skupina „B“

KUNCOVA

U VRŠOVICKÉHO NÁDR.

SUNNY CANADIAN

PETŘINY

BUREŠOVA

 

Skupina „C“

NEDVĚDOVO NÁM.

O. CHLUPA

KE KATEŘINKÁM

KŘIMICKÁ

HOSTIVICE

ŽERNOSECKÁ

 

Skupina „D“

ZÁRUBOVA

JÍLOVÉ u PRAHY

NÁM. SVOBODY

ZLIČÍN

B. HRABALA

ŠVEHLOVA

 

 

Petra Vítková