9.5.2018 | admin otevřeno: 1767 x

Nový originální projekt kuřimsko-velkomeziříčské meziregionální školní ligy se vydařil.

Finálovým turnajem v kuřimské nafukovací hale skončil 1. ročník meziregionální školní ligy, kde nejlepší týmy z kuřimské školní ligy měří síly se třemi základními školami z Velkého Meziříčí. Tento projekt přerostl hranici dvou krajů.

Celkem 10 týmů odehrálo finálový turnaj. Fandilo se až do konce a přes 150 účastníků shlédlo napínavé zápasy. Kuřimské školy měly speciální tréninky, aby odčinily prohry z prvního turnaje z Velkého Meziříčí. Zejména ZŠ Jungmannova chtěla odčinit prohru, protože si věřila, že Trhače z VM porazí.

V kategorii 1. a 2. tříd Aligátoři ze ZŠ Oslavická VM převážně házenkáři místního Sokola,  nedali soupeřům šanci a zaslouženě vyhráli. Druhý turnaj se úplně nevydařil našemu družstvu ze ZŠ Čebín, které nadějnou druhou příčku z prvního turnaje neudrželo a kleslo o jeden stupínek na 3. místo, kdy po zlepšeném výkonu se na druhé místo vyhoupli SOKOLI ze ZŠ Sokolovská VM. Naši subtilní hráči ze ZŠ Komenského Kuřim sice skončili na posledním místě, ale sehráli hodně vyrovnaných zápasů.

Pořadí kategorie 1. a 2. tříd:    1. Aligátoři – ZŠ Oslavická VM                 16 b.

                                                        2. Sokoli – ZŠ Sokolovská VM              9 b.

                                                        3. Čebínci - ZŠ Čebín                         7 b.

                                                        4. Barakudy – ZŠ Školní VM                 5 b.

                                                        5. Komenda – ZŠ Komenského Kuřim    3b.

 

V prestižní souboj kuřimské ZŠ Jungmannova a Trhačů ze ZŠ Oslavická VM se stal zápas o umístění dvou nejlepších týmů ligy složené převážně z házenkářů místních oddílů. V zápase vysoké úrovně to tentokrát ZŠ Jungmannova vybojovala a vrátila Trhačům prohru z předchozího turnaje. Bohužel, protože v předchozím turnaje ztratila překvapivě bod za remízu s kuřimskou ZŠ Tyršova na celkové vítězství to nestačilo. Kuřimské školy se ovšem neztratily a po skvělém kolektivním výkonu třetí místo obsadila ZŠ Tyršova Kuřim. Velkomeziříčské Murény a Supermani tentokráte na stupně vítězů nedosáhli, i když zle „ kousali“.

 

Pořadí kategorie 3. a 4. tříd:    1. Trhači – ZŠ Oslavická VM                     14 b.

                                                        2. ZŠ Jungmannova Kuřim                13 b.

                                                        3. ZŠ Tyršova Kuřim                           9 b.

                                                        4. Supermani – ZŠ Sokolovská  VM       2 b.

                                                        5. Murény - ZŠ Školní VM                    2 b.

 

Z hlediska pořadatelů bylo důležité, že dětem se podařilo miniházenou zatraktivnit tím, že děti z různých regionů si mohly změřit síly. Došlo taky k porovnání úrovně dětí z jednotlivých regionů. Děti navázaly nové kontakty a odnesly si poháry, diplomy a medaile a soustu zážitků.