21.12.2017 | admin otevřeno: 2114 x

Vánoční Císařská novojičínská školní liga

V posledním Vánočním turnaji „Císařské novojičínské ligy základek“ si děti zahrály miniházenou s chutí a radostí. I zde se rozdávaly Vánoční koledy za krásné sportovní zážitky.

Ve středu 20. prosince 2017 se uskutečnil 2. turnaj „Císařské novojičínské ligy základek“. Děti ve vyhřáté sportovní hale předváděli krásnou miniházenou, za přispění svých spolužáků a velké podpory diváků z řad rodičů a prarodičů. Atmosféra byla opravdu vánoční, jelikož i zde při rozcvičení a mezi utkáními byly slyšet Vánoční kolegy. Děti již ovládali pravidla a rozhodčí z řad mladých házenkářů oddílu měli ulehčenou práci s vysvětlování pravidel.

 

Utkání se opět hrála ve sportovní hale „ABC“ Tělovýchovné jednoty Nový Jičín“ na dvou hříštích. I nyní také pomáhali při organizaci hlavně dorostenci a mladší žáci oddílu TJ Nový Jičín.

 

Ve středečním turnaji bojovala tyto družstva:

V Císařské novojičínské lize základek (kategorie 4. - 5. třída) hrála družstva Draci (ZŠ Jeseník nad Odrou), Nikdo (ZŠ Závišice), Aligátoři (ZŠ Hostašovice) a MHM Mankovice (ZŠ Mankovice). V tomto turnaji školní ligy se nejvíce dařilo Drakům a MHM Mankovicím. Tyto dvě družstva svedla velký boj o nejlepší umístění v turnaji, kdy v utkání po velkém boji zvítězili Draci. I ostatní utkání byly vyrovnané s velkým počtem branek. Turnaje se zúčastnilo celkem 42 dětí a v 5 utkáních vstřelily dohromady úctyhodných 101 branek. Z turnaje děti odcházeli spokojené s diplomem a body za umístění a již teď se těší na další jarní turnaj.

 

Poděkování patří všem učitelům a učitelkám, organizátorům, hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Nový Jičín a vedení oddílu házené za zajištění a organizaci turnaje.

 

Autor: Petr Jaroň
Fotky: Petr Jaroň